Venkovní prostory Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem doznaly velkých změn

Velkých změn doznal exteriér Domova pro seniory, Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici (Centrum sociálních služeb Děčín, příspěvková organizace) zejména v části odpočinkové zóny parku u rybníčka a na terase. Důvodem bylo nejen celkové zvelebení prostředí, ale i užitková funkčnost těchto úprav a změn. V neposlední řadě období, kdy byl celorepublikově stav nouze kvůli Covidu-19 a senioři měli zákaz vycházet mimo areál zařízení, nám potvrdilo, jak je důležité mít pěkné venkovní zázemí.


První úpravou prošel prostor u rybníčka, ten je velice oblíbený pro trávení volného času, senioři zde mohou posedět buď sami nebo se svojí rodinou a přáteli nebo zde probíhají volnočasové aktivity. Posezení zde bylo příjemné, ale při svitu slunce bylo zapotřebí mnoha slunečníků, což bylo technicky náročné. Už několik let jsme všichni snili o velkém dřevěném altánu, který by nejen hezky vypadal, ale vyřešil by problém se sluncem. Letos to k radosti všech vyšlo a altán byl vybudován. Senioři zde již mohou v klidu posedět i za slunečného počasí v příjemném stínu.


Druhou úpravou byla změna prostředí hojně využívané terasy, která je naší další chloubou a klienti jí využívají stejně, ba dokonce více než jiné venkovní prostory. Terasa sice byla v dobrém stavu i před úpravou, ale vylepšili jsme i její využívání. Hlavní zásluhu na změnách má v tomto případě hospodářské oddělení našeho Domova, zejména hlavní realizátorka celé akce Pavla Javůrková s pomocí ostatních kolegů. Prostředí se zútulnilo, udělali jsme funkční kamínkové ochozy u zábradlí, instalovali jsme jako dekoraci krásné velké kameny, zasadili jsme stromečky, vysadily se nové rostliny, umístili jsme sem dřevěnou velkou dekoraci v podobě trakaře


Za práci všech velice děkujeme a věříme, že se zde budou všichni cítit ještě lépe.

Naposledy změněno pátek, 14 srpen 2020 09:23